" بسم الله الرحمن الرحیم " استحقاق ایران حضور در جمع 8 تیم برتر جهان است - دوستدار علیرضا نادی
    لوگوی وبلاگ دوستدار علیرضا نادی

استحقاق ایران حضور در جمع 8 تیم برتر جهان است

پنج‌شنبه 28 بهمن 1389

بهنام محمودی که یکی از گزینه‌های مربیگری تیم ملی والیبال ایران محسوب می شود و در نشست خبری سیلوانو پرندی هم حاضر بود در خصوص گزینه‌های مدنظر فدراسیون صحبت‌هایی را با روابط عمومی فدراسیون والیبال انجام داده است که در زیر متن کامل آن را می‌خوانیم:

* نظرتان راجع‌به گزینه‌های مدنظر فدراسیون (پرندی و ولاسکو) چیست؟

ولاسکو و پرندی گزینه‌ های بسیار خوبی هستند. ولاسکو از نظر روحی روانی بهتر با بازیکنان کار می‌کند و زمانی در ایتالیا با وی صحبت کرده ام و آشنایی نسبی با نحوه کارکردن این مربی سرشناس دارم؛. وی را در جهان والیبال به عنوان معمار طراحی روحی روانی بازیکنان می‌شناسند. پرندی مربی بزرگ و با سابقه‌ای است و در اجرای تکنیک و تاکتیک بسیار قهار عمل می‌کند.

 

* گائیچ را چه طور دیدید و می بینید؟

گائیچ مربی خوبی است، اما من معتقدم مربی تیم ملی باید از ایتالیا انتخاب شود. چون این کشور لیگ حرفه‌ای دارد و می‌توانیم در آینده از این موضوع استفاده کنیم و با فدراسیون ایتالیا روابط حسنه برقرار کنیم.

لیگ صربستان(کشور گائیچ) ضعیف شده است و تیم ملی‌اش هم شرایط خوبی ندارد و به همین دلیل بیشتر بازیکنانش در لیگ‌های اروپایی بازی می‌کنند. مربیان ایتالیایی همیشه در بورس برترین‌های والیبال هستند و ایده‌های نو به این رشته ورزشی ارائه می‌دهند و این یک برتری نسبت به سایر مربیان است.

 

* باب حضور بازیکن و مربی ایتالیایی به ایران باز شده است؛ این امر چه اهمیتی والیبال ایران دارد؟

اگر بتوانیم از کشورهای صاحب نام والیبال بهره ببریم قطعاً در آینده سود خواهیم کرد. هر چند تیم ملی ایتالیا کمی نسبت به سال‌های گذشته افت کرده است، اما همچنان لیگ پویایی دارد و بازیکنان و تیم‌های این کشور با سیستم خاصی بازی می‌کند.

ایتالیای‌ها می‌خواهند حرف اول را در دنیا بزنند و برای رسیدن به این هدف خود کارهای خوبی را آغاز کرده‌اند و لیگ فوق‌العاده حرفه‌ای دارند. توپ، تور، سالن و مربیان حرفه‌ای دارند و به خوبی حریفان را آنالیز می‌کنند و در مجموع ساختار خاصی دارند.

 

* شرایط تیم‌های ملی والیبال نوجوانان و جوانان را چطور ارزیابی می‌کنی؟

فدراسیون بهتر می‌داند که والیبال ایران نیاز به یک انقلاب اساسی دارد. افرادی که قوی و دلسوز هستند باید وارد این رشته بشوند. مسئولان فدراسیون والیبال منتظر هستند تا تکلیف سرمربی ایتالیایی مشخص شود و سپس به کمک وی مربی جوانان و نوجوانان را مشخص کنند تا بر سیستم و نحوه تمرین ملی‌پوشان رده نوجوانان و جوانان نظارت کند تا آنها در آینده به راحتی بتوانند به تیم ملی بزرگسالان راه پیدا کنند.

 

* صحبت پایانی...

امیدوارم به آنچه مستحق هستیم برسیم؛ استحقاق ایران حضور در جمع 8 تیم برتر جهان است و این لازم به همکاری و همدلی دارد. این موضوع که مربیان برتر جهان حاضر هستند به ایران بیایند نشان از تلاش گذشتگان و نسل‌های قبلی دارد و راه آنها باید ادامه پیدا کند.

Checkpagerank.net